Showing posts with label Wyzwania / Challenges. Show all posts
Showing posts with label Wyzwania / Challenges. Show all posts

Thursday, 23 January 2014

Round Cushion/Okragla Podusia

Chec na nia przyszla mi ok polnocy pewnego dnia;) ok, przymierzalam sie do zrobienia okraglej poduszki juz dlugo ale jakos sie nie skladalo zeby ja zrobic. 
Ostatnio skonczylam robic koc (niedlugo sie i nim pochwale!) i nie moglam patrzec jak resztka welny, ktora mi zostala, prosi sie o wykorzystanie;) i tak pewnej nocy (!) zaczelam w koncu robic moja podusie!

I started making this cushion at about midnight one day;) well ok, I planned to make a round cushion for a long time but for one reason or another it was not happening.
Recently I have finished making a blanket (will show it to you very shortly!) and I just couldn't watch how all that yarn leftovers are just lying there unused;) and so one night (!) I just started making my cushion!


Robilo sie ja bardzo szybko  - skonczylam ja w dwa dni (zaciecie bylo po mojej stronie;)) W trakcie robienia drugiej czesci podusi zorientowalam sie ze koncza mi sei dwa kolory i to bylo straszne (hehe)  - swiadomosc tego ze nie bede mogla jej od razu skonczyc byla przerazajaca hehe a nie bylo innej opcji jak poczekac na dostawe nowej welny. To to uczucie kiedy masz juz wizje ukonczonego projektu w glowie i determinacje a z braku srodkow nie mozesz go dokonczyc - straszne:)

It was a really quick make  - took me approx 2 days to make it (I was very determined;)) Halfway the second bit I've run out of a couple of shades though and it was heartbreaking (really lol) as I couldn't finish it when I wanted to and had to wait for new yarn delivery. Very heartbreaking especially if you are very determined and have the finished project idea in your head already:)


Mimo ze zrobilam ja odrobine mniejsza niz sam wklad i tak jest troche luzna ale i tak jestem zadowolona. Mysle ze sam wklad musi sie tez jeszcze troche wyrobic. A moze z czasem sprawie sobie troche wiekszy wklad i zobacze jak sie bedzie prezentowala.

Although I made it a bit smaller than the cushion pad itself the cover is tiny bit loose but I'm happy with it anyway. I guess the pad needs to adjust still. Perhaps in time I'll get myself a slightly bigger pad and see what it looks like then.



Jest super kolorowa i dodaje zycia mojej kanapie (tak jak chcialam). 
The cushion is very colourful and adds a lot of life to my sofa  (just as I wanted).

Zapina sie na guziczki i dodatkowo dorobilam jej ozdobny brzeg pod ktorym chowaja sie owe guziczki.
It has got button fastening and I also have added a scalloped edge for that extra decoration that also cover the buttons.



Tak sie sklada ze w Piaskownicy jest wlasnie poszewkowe wyzwanie rekoczynowe - zglaszam na nie moja podusie:)
Coincidentally, there is a cushion cover challenge going on over at Art-Piaskownica so I'm submitting my cushion there.

 
Sciski i dobrej nocki xxx
Good night everyone xxx

Sunday, 24 March 2013

Mini Dreamcatchers

Lubie gdy od dawna nie uzywane rzeczy przydaja sie do stworzenia nowych...tym razem byly to cienkie metalowe branzoletki zaczynajace juz rdzewiec:/ (tak wlasnie korzystam z bizuterii o_O) oraz koraliki i cekiny, ktore dawno, dawno temu odprulam od starej torebki z mysla ze kiedys ich uzyje...no i wpadlam na pomysl, ze zrobie z nich mini dreamcatcher'y:) marzy mi sie duzy taki z srodkiem zrobionym na szydelku, ale na taki jeszcze nie nadejszla chwila ;)

I love to make use of things that haven't served its purpose for a while and create new ones...this time I used thin metal bracelets that have started getting a bit rusty:/ (yes, that's how often I wear jewelry o_O) and some beads and sequins that I have taken off an old bag ages ago...and upcycled them into 3 mini dream-catchers:)I dream of making a big one with a crochet doily in the middle, but the time for this one hasn't come just yet ;)



Branzoletki obdziergalam na szydelku a do zrobienia srodka posluzylam sie tutorialem Maryszy :) Gotowe juz dreamcatchery zawiesilam na obdzierganym patyku (i tu wielkie podziekowania dla mojego malzona, ktory wyszedl na zimno do ogrodka specjalnie po patyk dla mnie <3). A patyk jak widac wisi na oknie :)

I have crocheted over the bracelets and used Marysza's tutorial to make the inside bits:). I have then hanged it on crochet yarn-bombed stick! ( I must take this opportunity and thank my hubby for going out to the garden in this cold just to pick up a stick for me <3). And as you can see, the stick is hanging on the window :)




Przy okazji zglaszam je na rekoczynowo-koralikowe wyzwanie w Art-Piaskownicy.
I am submitting them for the recent Art-Piaskownica's crafty-beady challenge.


Milego wieczoru x
Have a lovely evening x

Thursday, 14 March 2013

Bathroom Rug / Dywanik Lazienkowy

Wszystko zaczelo sie od Pinterest i wyszukanych tam perelek craftowych. Juz jakis czas temu postanowilam zrobic sobie dywanik do kuchni bo na stare lata zimno mi w stopy na golej podlodze hehe. Niedawno bylam w odwiedzinach w domu rodzinnym :) i przywiozlam sobie tone nieuzywanej juz poscieli w celu zrobienia sobie mojego dywanika. Bedac tam na probe zrobilam tez dywanik do lazienki mojego taty. zaraz Wam wszystko pokaze.

It all started with Pinterest and all craft treasures found there. Some time ago I've decided to make a rug for my kitchen as I'm old now and I'm cold in my feet on a bare floor hehehe. Not long ago I have visited my dad and brought myself tones of not anymore used bed linen in order to make that rug. While at my dad's I also made him one small bathroom rug...just for practice. you will see below.

Podarlam koldre na paski i zaczelo sie dzierganie. jak dywan zaczynal miec rece i nogi stwierdzilam ze kolorystycznie jednak bedzie bardziej pasowal do lazienki niz do kuchni no i juz tak zostalo...w nogi zimno dalej!

I have torn the duvet into long strips and crocheting began. Once it started shaping I realized that it would fit my bathroom better than my kitchen and so as a result I'm still cold in my feet in my kitchen!

Pierwsza wersja wyszla tak:
Here's my first attempt:


ale nie bylam zadowolona. wygladal by SUPER jako kwadrat, ale prostokat nie zrobil na mnie wrazenia i go sprulam...

I wasn't happy with that. granny square would make a GORGEOUS rug but only if it was left as a square (in my opinion). I didn't like it as an oblong so I've undone it...

...zeby potem zrobic taki:
...to make this:




i teraz jestem ZACHWYCONA :D
and now I'm VERY HAPPY with the result :D 

musze dodac ze zlamalam dwa szydelka robiac te dywaniki! ;)
I must add that I have broken two hooks while making those! ;)

Zglaszam go tez na wyzwanie recyclingowe w Piaskownicy :) ledwo zdazylam bo dzis jest ostatni dzien zgloszen...ufff

I am submitting it for Piaskownica's recycling challenge :) the deadline is today...I was worried I won't make it on time ...phew




ah i jeszcze dywanik mojego taty:
oh and here's my dad's rug:

 
milego dzionka wszystim:)
have lovely day everyone :)




Thursday, 6 September 2012

Slonie dla dzieci / Elephants for the children


 
Takiego oto slonioja udalo mi sie zmajstrowac na kolejne Piaskownicowe wyzwanie z serji 12/12. wyzwanie jest wyjatkowe bo jest powiazane z akcja robienia słoni dla dzieci będących pod opieką Fundacji Słonie na balkonie.

Jaki slonioj jest kazdy widzi - mam nadzieje ze sie spodoba:) jutro go wysle do fundacji :)
Uszylam go wczoraj ciemna noca i nie bylam pewna czy efekt koncowy mnie zachwyca...dzis jednak spojrzalam na niego juz innym okiem i jestem calkiem zadowolona...a do tego drugorodny tez sie nim zachwycil! wynika z tego ze kazdego slonioja da sie kochac:)

Here's the elephant I made for another 12/12 Art-Piaskownica challenge. It's a very special challenge as it is linked to one of Polish Children's charity 'Slonie na balkonie'. The idea is to make a toy elephant for the children looked after by the charity. Please check Piaskownica's website for details.

I made it last night and wasn't quite sure I like it, but looked at it again this morning and I'm quite happy with it hehe...on top of that my little-4-year-old likes it too! :D so, it's done...am posting it tomorrow :)
 
xx

Wednesday, 1 August 2012

Projekt 12/12

w Piaskownicy pojawila sie lipcowa edycja Projektu 12/12 - motywem przewodnim jest Lato (czyli to czego tu na wyspach nam bardzo brakuje ;))

July edition of Projekt 12/12 has just been posted in Piaskownica -this month's theme is Summer (something we don't really experience here in UK;))

oto moja propozycja - opaska w kolorach lata :D
here's my proposition for this project - headband in Summer colours :D


spodobaly mi sie te zawijane kwiatuszki i zrobilam jeszcze taka:
I quite enjoyed making those twisted flowers and also made this headband:


i jeszcze kawalek m£a;)
and a tiny bit of moi;)


xxx

Tuesday, 24 July 2012

Mini make-up purse

Mini kosmetyczka, ktora zrobilam juz jakis czas temu...jeden z pierwszych (jesli nie pierwszy) suwak jaki wszylam:) 

Mini make-up purse that I made quite some time ago...one of my first attempts (if not the first one) of sewing in the zipper :)






a skoro o suwaku mowa...w Piaskownicy jest wlasnie suwakowe wyzwanie, takie o:

and since we're talking about zippers...there is a zipper challenge in Piaskownica:


Thursday, 1 March 2012

Cardlift

zauroczyla mnie karteczka do zliftowania w Piaskownicy. baardzo rzadko sie zabieram za kartki, ale temu wyzwaniu nie moglam sie oprzec:)
the cardlift challenge in Piaskownica is so enchanting that I just couldn't resist it. I atempt making cards very rarely, but just had to make this one :)

tak wyglada oryginal / this is the original:


i moja propozycja / and my cardlift:



uzylam tu/I used Perfect Pearls Mists:


sciskam czwartkowo x / have a great Thursday x

Saturday, 26 November 2011

Kalendarz Adwentowy / Advent Calendar

Moja propozycja kalendarza adwentowego. zrobilam dwa - po jednym dla kazdego z moich bakow :)

My proposition for an Advent Calendar. I've made two - one for each of my boys :)


w kazdym sloiczku sa 24 mini kopertki (zrobione z papierow scrapowych) a w kazdej kopertce czekoladowy pieniazek :) tagi potratkowalam tuszem distressowym; z jednej strony jest numerek, a z drugiej stemplowany platek sniegu.

each jar contains 24 tiny envelopes (made out of scrapbooking papers) and in each envelope there is a chocolate coin :) I have used distress ink on tags; put a number on one and stamped snowflake on the other side.


podpisane:
personalized:
tak wygladaja w srodku:
a sneak peek inside:


zglaszam go na wyzwanie kalendarzowe rekoczyny - 18 w Piaskownicy

I am submitting it for a calendar challenge rekoczyny - 18 in Piaskownica


x

Thursday, 29 September 2011

fotoGRA - Portret i...pierwszy scrap od stu lat :)

Frankowo-Portretowo :)

Franciszek szamajacy murzynka:-)

moja propozycja portretowa na wyzwanie w ArtPiaskownicy fotoGRA - Portret 


ponadto, pierwszy raz od baaardzo dawna popelnilam scrapa :) juz jakis czas temu...ale jakos nie po drodze po aparat mi bylo...no i wiecznie czasu brak...chcialam tez ostatnio wziac udzial w Piaskownicowym Scraplifcie, ale sie nie wyrobilam ehh. 
a scrap prezentuje sie tak:







sciski xxx

Saturday, 14 May 2011

O jeja...

...ale mnie tu dawno nie bylo...czas zetrzec kurz z blogowych polek i zabrac sie do roboty ;)

chyba wypadaloby rzec slow kilka o FreakArt Show...yyyy hhmmmm...coz moge powiedziec, byla to impreza zupelnie nie taka jakiej sie spodziewalam (jak ja sobie wyobrazalam po tym jak sie o niej nasluchalam) ...spodziewalam sie Art Show + party a nie na odwrot do potegi (jesli wiecie o co mi chodzi) albo jestem juz na takie imprezy za stara albo jeszcze do nich nie doroslam, albo po prostu za malo sFreakowana jestem... najwazniejsze ze bylam, wystawilam i wiem ze to nie dla mnie i nie dla scrapow. nie bede sie bardziej rozpisywac na ten temat jesli pozwolicie ;)

w miedzyczasie odbylo sie rowniez kolejnie Big Stamp and Sprapbooking Show. bylam bylam bylam! po raz kolejny duze WOW! bylo wielu tych samych wystawcow co na poprzednim i moznabylo sie nauczyc wielu ciekawych technik itp. przyznam szczerze ze wybierajac sie tam, wydawalo mi sie ze tym razem wiem konkretnie czego szukam i co chce zobaczyc ale po raz kolejny mialam ochote kupic i wchlonac wszystko. niestety nie mialam duzo czasu na nacieszenie sie Show bo nastepnego dnia wczesnym rankiem lecielismy z bakami do Polski i byla jeszcze masa rzeczy do zrobienia i zorganizowania. pokaze Wam jednak co udalo mi sie zgarnac z Showowych polek. zawsze mi brakuje chlopiecych papierow i elementow do scrapow z moimi bakami i liczylam ze uda mi sie cos znalezc, stad takie papiery jak widac :)



pokaze Wam jeszcze drobiazg, ktory zrobilam na  Piaskownicowe wyzwanie  Rekoczyny#15 - LAMPION.



tak sie sklada, ze akurat sie przeprowadzamy za tydzien i bedziemy miec kawaleczek ogrodka :DDD yay! wiec lampiony beda bardzo mile widziane. wyciagnelam z szafki co mialam i powstal taki o lampion:






poki co nie mam go gdzie zawiesic ale juz niedlugo :) i kto wie moze zrobie wiecej...

Sunday, 13 March 2011

wiosnieje coraz bardziej

uwielbiam gdy wiosnieje za oknem...jest tu juz tak cieplutko ze nawet taki zmarzluch jak ja porzucil juz skarpety i biega boso w polodkrytych czerwonych bucikach...:) mam nadzieje ze to juz  sie nie zmieni, bo juz sie przyzwyczailam do takiej pogody, i nawet deszcz tak bardzo nie przeszkadza...ale na Wyspach jak to na Wyspach, mozna sie spodziewac wszystkiego...nawet czterech por roku jednego dnia...ale co tam, mi i tak juz zielono...:)

odrobine wiosny zafundowalam sobie tez w domu...


...i zglaszam ja do FotoGry w Art Piaskownicy :) za oknem (i na oknie) oczywiscie Wyspowy deszcz...;)

i jeszcze troche wiosny z mojego okna (na poprawe nastroju przed nieuchronnie zblizajacym sie poniedzialkiem...)

milej resztki niedzieli wszystkim i udanego tygodnia :)

Sunday, 27 February 2011

Sky is the limit

SCRAP#92 na wyzwanie u Scrapujacych Polek. mialy byc chmury, chlapanie i tasma malarska :)))